EX-YU ЕСТРАДА

Никој не сака да ги плати трошоците за лекувањето на Есма

today22/01/2022 3

Background
share close

И по пет години од смртта на Есма Реџепова Теодосиевска, долгот за лекување во болницата со износ од над 14.000 евра сè уште не е подмирен . Јавноста остана затечена по веста за неплатениот долг, оти откако Есма почина, нејзините внуки од сестри и браќа, како и внуци на Стево до денес водат битка како и кој да ја наследи куќата на Кале. Симеон Атанасов, посинок на Теодосиевски и кој беше менаџер на Есма до крајот на нејзиниот живот, во интервју за естрадниот магазин “Бекстејџ” потврди дека сметката не е платена и дека се понудил да ја плати целата сума.

-Јас се понудив да ја платам сметката како што ги покрив сите погребални работи кои што требаше и имам за тоа фактури. Не е покриена бидејќи дента кога почина веќе имаше индикации дека Реџепови ќе ги остават двата тестаменти кои Есма ги остави. Јас во консултација со моите адвокати бев сопрен, затоа што по некое правило кога некој нешто наследува, тој го наследува и доброто и лошото. Поради тоа е стопирана целата постапка со болницата да не се покрие овој трошок, вели Симеон во интервју за “Бекстејџ”.

The post Никој не сака да ги плати трошоците за лекувањето на Есма appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Ова е синот на Аркан: Никола работи во американска фирма и има богат дедо

Синот на Жељко Ражнатовиќ, Аркан Никола (39) се врати од САД во Србија.Тој се ожени со ќерката на бизнисменот Обрад Сикимиќ (63), поранешен сопственик на фирма, кој во 2018 година беше уапсен под сомнение дека со своите соработници оштетил фирма од Загреб за 20.000.000 евра. Никола живее со сопругата и ќерката во нејзиниот стан во Врачар, а недалеку од таму има свој стан кој му го оставила баба му Славка, […]

today22/01/2022 18

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%