EX-YU ЕСТРАДА

Необичен настап, чуден текст: Оваа песна ќе ја претставува Србија на Евровизија, се пее за косата на Меган Маркл (ВИДЕО)

today06/03/2022 2

Background
share close

Пејачката Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, победи во финалето на изборот за песна на Евровизија во Србија. Таа ќе ја претствува државата со песната „In Corpore Sano“ на најпопуларниот европски музички натпревар кој во мај ќе се одржи во Торино. Констракта доби над 40.000 СМСгласови од публиката. Сепак, огромен е бројот на негативни коментари за оваа песна, која е наречена “чудна“, поради текстот кој започнува со стихот „Која е тајната за здравата коса на Меган Маркл“… Слушнете ја и одлучете – убава е или чудна?

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Aца Лукас со клавир од 300.000 евра главен фаворит за Евровизија

Во Србија во тек е изборот за Песна на Евровизија.Главен фаворит е Аца Лукас со песната „Оскар“. Она што е најкоментирано е неговиот сценски настап на клавир кој е донесен од Словенија и чини неверојатни 300.000 евра. Сепак организаторот РТС, посебно главната уредничка на забавниот програм Оливера Ковачевиќ не е во добри односи со Лукас и ќе направи се тој да не биде претставник на Србија во Торино. The post […]

today05/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%