EX-YU ЕСТРАДА

Ненадејно почина Мирчо Цуков од „Интервали“

today01/05/2022 54

Background
share close

Ненадејно починал Мирчо Цуков (66), пејачот на легендарниот бенд „Интервали“. За Цуков музиката беше живот, и професионално но и преку настапите со бендот… Струмичката група „Интервали“ која се прослави со баладата „Ех, да сакаш“ е формирана пред повеќе од три децении. Покрај Мирчо, заштитно лице на составот е и неговата сопруга Снежана. https://youtu.be/YD4zXT4naAk

The post Ненадејно почина Мирчо Цуков од „Интервали“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Немања ја остави оваа пејачка за да биде со Анастасија

Само неколку недели откако раскина со Ѓорѓе Куљиќ Анастасија Ражнатовиќ повторно е среќна во љубовта. Но, новото момчеНемања Гудељ се уште не ги расчистил односите со поранешната девојка, пејачката Сања Вучиќ. Тие беа лудо вљубени но одеднаш односите им се заладиле и Сања си заминала без да раскинат Таа од медиумите дознала дека Немања има нова девојка и многу се налутила бидејќи тоа не го слушнала од него.The post Немања […]

today01/05/2022 12

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%