EX-YU ЕСТРАДА

„Некст Тајм“ во среда на 13-ти го промовираат нивниот најнов музички проект!

today08/04/2022

Background
share close

Конечно, после речиси три години, групата „Некст Тајм“ на 13 април (среда) ќе го објави својот најнов проект на кој работеа долго време.

Станува збор за уште една преработка, односно песната „Кога падна на Пирина“ – посветена на славниот револуционер Јане Сандански.

Промоцијата на новиот музчки проект ќе се одржи во среда, во кино „Миленум“ во Градскиот трговски центар со почеток во 20 часот.

На промоцијата ќе присуствуваат голем број на нивни колеги, пријатели, соработници и се разбира, нивните најголеми обожаватели.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Констракта го воодушеви Израел, а со настапот ја „хипнотизираше“ публиката: „Штотуку победи на Евровизија“

Констракта првпат настапи пред странската публика и веднаш ги воодушеви сите. Ана Ѓуриќ Констракта ќе ја претставува Србија на овогодишната Евровизија, која од 10-ти до 14-ти мај ќе се одржи во Торино, а со настапот во Израел таа ја воодушеви тамошната публика. Уметничката мора да биде здрава од 5 април престојува во Израел со повеќе од 20 делегации на уметници од цела Европа кои ќе учествуваат на претстојниот натпревар, а […]

today08/04/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%