EX-YU ЕСТРАДА

Неколку часа претходно го возел тригодишниот син – дрогиран и пијан повторно уапсен Дарко Лазиќ

today01/05/2022 1

Background
share close

Српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој за влакно ѝ избега на смртта пред некоја година возејќи пијан, рано утрово бил уапсен поради пребрзо возење под дејство на наркотици и алкохол. Пејачот возел автомобил „голф“ со 117 километри на час на местото каде што максимално дозволеното е 80 километри на час, а бил запрен околу четири часот наутро. Според информациите на српските медиуми, тој бил подложен на нарко-тестирање и алкотестирање – и на двете бил позитивен. Неофицијално Лазиќ користел кокаин. Подоцна било утврдено дека тој немал ниту возачка дозвола, со оглед на тоа што му била одземена во 2013 година. Неговата поранешна свршеница Марина Гагиќ за медиумите открила дека само неколку часа пред апсењето, Лазиќ во автомобилот го возел нивниот тригодишен син Алексеј. https://arhiva.republika.mk/973184

The post Неколку часа претходно го возел тригодишниот син – дрогиран и пијан повторно уапсен Дарко Лазиќ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Со Немеш се караа, тепаа, имаа секс пред камери, за него го остави сопругот: Која е Маријана од „Големиот брат“ која среде ноќ исчезна од дома?

Низ куќата на „Големиот брат“ во 2011 година прошетаа вкупно 19 станари, а целиот регион будно ја следеше сезоната во која победи Маријана (тогаш) Чврљак. Сега таа повторно е во центарот на вниманието откако исчезна среде ноќ од семејниот дом. https://republika.mk/vesti/balkan/povtorno-potraga-okolu-sava-ovojpat-za-ischeznatata-marijana-od-golemiot-brat/ Домаќинката од Шибеник тогаш освои 104 илјади евра, но наградата ја прифати без насмевка на лицето. Имено, Маријана тогаш минуваше низ бурен љубовен период. Во куќата на „Големиот брат“ […]

today01/05/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%