EX-YU ЕСТРАДА

Не помислиле дека тоа ќе биде последен разговор: Аки се слушнал со синот, ноќта пред смртта

today22/01/2022

Background
share close

Пејачот Кристијан Рахимовски, син на починатиот Аки Рахимовски, кој ненадејно не напушти во 67 година од животот, скршен е од веста за заминувањето на неговиот татко. Татко му му бил најголема животна поддршка, а ужасната вест ја дознал кога му се јавила партнерката на Аки, Барбара. Како што се дознава од блиските на Кристијан, тие двајцата се слушнале вчера вечер, како што правеле секој ден и не насетувајќи дека ќе биде последен пат. Таа вечер Аки уште еднаш му повторил на синот дека поради пандемијата, мора да внимава на себе и најмилите. Гледаш дека короната дивее, само внимавај на здравјето, немој да пушиш, чувај се себеси и своите – му рекол Аки на Кристијан пред да почине. Наредниот ден со партнерката Барбара и нивната ќерка отишол на излет во близна на Ново Место каде му се слошило. Таа веднаш повикала брза помош, ама за жал кога стигнале на лекар веќе било доцна. Причинат за смртта не е позната.

The post Не помислиле дека тоа ќе биде последен разговор: Аки се слушнал со синот, ноќта пред смртта appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Шест песни и изведувачи во трка за Евровизија 2022, публиката ќе може да гласа за свој фаворит

Селектирани песните кои ќе се натпреваруваат во Националниот избор за песна и претставник на Евровизија 2022, соопштија од Македонската радио телевизија. Избраните 6 композиции, современи и оригинални авторски дела, за кои комисијата смета дека секоја од нив ги исполнува очекуваните критериуми за учество и претставување на МРТ и земјата на најпрестижната европска музичка манифестација - Евросонг, се следните: 1. Изведувач: Kaly Наслов на композиција: „LOVE AND LIGHT“ Автор на музика: […]

today21/01/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%