EX-YU ЕСТРАДА

Не е само Ноле: И Цеца ја победи Австралија на суд, ја обвинија дека била во Вуковар

today13/01/2022 26

Background
share close

Малку е познато дека покрај Новак за правда во Австралија се бореле многу луѓе, а меѓу нив е и Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ. Тогашните власти во Австралија во 2005 година ја прогласија за непожелна. Имено, Цеца била одбиена за австралиска виза бидејќи на социјалните мрежи се појавиле фотографии од бојното поле од Вуковар во далечната 1991 година од непозната девојка која само ја потсетува на нејзиното лице. Цеца ја тужела државата Австралија затоа што била одбиена виза поради тие фотографии. Тогашниот менаџер Рака Мариќ, доставил докази дека таа не била во Вуковар, туку друга личност која само ја потсетува. Цеца го доби спорот, а после се, без проблем отпатува за Австралија. Судењето траело три години а австралиските власти дури барале превод од тектовите од песните на Цеца. Пејачката била пуштена да влезе во земјата и не барала обештетување.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Ова е сопругата на Дино Мерлин: Носи шамија, важат за големи верници

Пејачот Дино Мерлин ретко ја покажува својата сопруга Амела со која има две деца, но нивната љубовна приказна шокираше многумина. Изгледа вака, а еве низ што поминале заедно. Родителите на Амела биле против нејзината љубов кон Дино, бидејќи тој бил сиромав, а таа студирала архитектура и била богата. "Се каравме, се криевме, но никој не можеше да не раздели. После пет години тајно се венчавме. Тоа беше романтична свадба, иако […]

today13/01/2022 31

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%