EX-YU ЕСТРАДА

Не е Цеца: Со оваа пејачка Аркан го имал најдобриот секс

today01/05/2022 8

Background
share close

Дорис Драговиќ е една од најпознатите хрватски пејачки. Ја нарекуваат дива и кралица на Торцидата од Сплит. Таа двапати пееше на Евровизија еднаш за Југославија а другиот пат за Хрватска. Има бројни хитови но ќе биде запаметена по врска со Аркан кон крајот на осумдесетите години. За неа Аркан рекол дека го имал најдобриот секс во животот. За Дорис велел дека е жена врв на врвовите. За жал тие се разделиле кога почна војната во Југославија. Дорис денеска има 62 години и е мажена за поранешниот ватерполист Марио Будимир со кого го имаат синот Борна.Во последните години Дорис е посветена на верата и не ипушта ни една миса во Сплит каде што живее.

The post Не е Цеца: Со оваа пејачка Аркан го имал најдобриот секс appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Taња Савиќ избега од сопругот и отиде во Бања Лука кај градоначалникот Драшко

Пејачката Тања Савиќ добива закани од сопругот Душан Јованчевиќ кој најави дека доаѓа во Србија. На Душан не му се допаѓа тоа што Тања одлучила нивните синови да одат на училиште во родното Смедерево, па решил да ги спакува куферите и да се упати во Србија. Пејачката замина од Србија, ни помалку ни повеќе туку за Бања Лука кај своето момче Драшко Станивуковиќ кој е градоначалник. Таа на својот Инстаграм […]

today01/05/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%