EX-YU ЕСТРАДА

Настрада српската естрада од падот естрадниот швалер, наркобосот Ќазим Османи

today25/02/2022 31

Background
share close

Косовецот Ќазим Османи Феликс, кој на јавноста ѝ е главно познат по аферите со популарни српски пејачки или како што пишуваат таблоидите, како најголемиот швалер на естрадата, е под истрага на Европол заедно со браќата Бурим, Беким и уапсениот Башким.

Ќазим стана „естраден швалер“ во 2011 година, кога првпат го поврзаа со Наташа Беквалац. Потоа, се зборуваше дека е во врска со Ана Николиќ, Дара Бубамара, Станија Добројевиќ, Сања Малетиќ, Индира Инди Арадиновиќ, Даниела Враниќ, Теодора Џехверовиќ, со ќерката на Гоца Божиновска Јелена Вучковиќ, но и со ќерката на Сузана Манчиќ – Теодора Куниќ.

Во српската јавност се шпекулира и дека преку врските со српските пејачки и старлети, не кои бил особено слаб, естрадниот швалер му ги отворил портитена српскиот пазар на семејниот бизнис – продажба на кокаин и перење пари.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дино Раѓа: Зошто ви е жал за Даниела? Таа го остави

За свадбата на Хана Хуљиќ (31) и Петaр Грашо (45) регионот зборува цел викенд. Гостите сега на социјалните мрежи споделуваат фотографии од свадбата, а еден од нив е и кумот на Грашо, легендарниот хрватски кошаркар Дино Раѓа (54), кој на Инстаграм објави серија фотографии од забавата. Веднаш почнаа да се редат честитки во коментарите, но се разви и расправа за Даниела Мартиновиќ (50) со која Грашо беше 25 години, а […]

today25/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%