EX-YU ЕСТРАДА

На Теа Таировиќ и испаднаа градите

today22/01/2022 3

Background
share close

Теа Таировиќ жари и пали на Балканот. Таа го има еден од најголемите хитови „Хајде“ која се пее во сите дискотеки. На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како и испадна едната града во тесното сино здолниште.

The post На Теа Таировиќ и испаднаа градите appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Тој е негов наследник, а малкумина го знаат: Синот на Аки Рахимовски ги следи стапките на својот татко

Пејачот Аки Рахимовски почина денеска, а тажната вест ја сподели групата „Парни Ваљак“ на својот Фејсбук профил. Тие во објавата наведуваат дека тој засекогаш заспал, нивниот пејач кој остави голем траг во музичкиот свет. Малкумина знаат дека неговиот син исто така се занимава со музика. Кристијан Рахимовски веќе со децении се занимава со музика, а некои негови песни се многу познати во регионот. Сепак, како што во една прилика изјавил, […]

today22/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%
AllEscort