EX-YU ЕСТРАДА

На 23 години ненадејно почина позната балканска тиктокерка

today25/02/2022 23

Background
share close

Во Загреб, на 23 годишна возраст, ненадејно почина млада популарна тиктокерка од Пожега, Дијана Де Марко. Причината за смртта не е позната. Дијана на социјалната мрежа „ТикТок“ ја следеа повеќе од 120 илјади следбеници и секојдневно ги развеселуваше со своите објави од различен тип – за пеење, шминкање, однесување пред огледало… Шармантната девојка одела во Католичката гимназија во Пожега, а потоа се преселила во Загреб. Извесно време била во врска со Паоло Фанизи, познат како Фазо кој исто така е успешен тиктокер со повеќе од 200 илјади следбеници.

The post На 23 години ненадејно почина позната балканска тиктокерка appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Бред Пит ја тужи Анџелина Џоли

Холивудскиот глумец Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли, твдејќи дека тајно продавала акции од нивната заедничка винарија на руски бизнисмен, објави порталот „ТМЗ“ повикувајќи се на судски документи. Во јули 2021 година, беше објавено дека Џоли поднела тужба за укинување на привремената забрана за продажба на нивните заеднички средства со Пит. Поточно, актерката сакаше да го објави на продажба својот удел во винската компанија „Миравал Шато нувел“ […]

today25/02/2022 18

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%