EX-YU ЕСТРАДА

Мишо Ковач итно префрлен во болница

today25/11/2021

Background
share close

Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел. Пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, јавува „Слоодна Далмација“. Лекарите се сомневаат дека е почеток на пневмонија. Мишо бил тестиран и за коронавирус, а наодите покажале дека и Лидија и тој биле негативни.

Не можам да зборувам, не ми е добро – кратко изјавила неговата сопруга Лидија.

Мишо на крајот на октомври заврши во болница, но по неколку дена лекарите решија да го пуштат на домашно лекување и дополнителни прегледи кои што биле неопходни за да се уверат во неговата здравствена состојба.

The post Мишо Ковач итно префрлен во болница appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Го преболи Грашо: Данијела е заљубена во богат Австриец?

Сплитската пејачка Данијела Мартиновиќ (50) за прв пат отворено проговори за раскинувањето со Петар Грашо (45), кој подоцна среќата ја најде со Хана Хуљиќ (30). Во интервју за Глорија, Даниела ја опиша нивната 26-годишна врска како „убаво минато“ Моментот кој е неизбежен не може да ве одмине - изјави Данијела која со многу оптимизам гледа кон иднината и е подготвена за нов почеток во своите 50-ти. Непишано правило е дека […]

today25/11/2021 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%