EX-YU ЕСТРАДА

Мишо Ковач и целото негово семејство се болни од корона

today17/12/2021 42

Background
share close

Славниот далматински пејач, Мишо Ковач, има Ковид-19, објави „Слободна Далмација“. Освен Мишо, позитивни биле и неговата сопруга Лидија и ќерката Ивана. Поради инфекцијата, пејачот пред неколку дена бил пренесен и во болница каде што добил кислород и здравјето му се подобрило. Од извори блиски на пејачот, весникот дознава дека Мишо е пуштен на домашна нега. Инаку, Мишо Ковач неодамна беше хоспитализиран на Одделот за пулмологија на Клиничкиот болнички центар Сплит, а лекарите се сомневале на пневмонија. На крајот се испоставило дека нема пневмонија, па музичарот по антибиотска терапија бил пуштен дома. По излегувањето од болница, Мишо се чувствувал добро. https://republika.mk/scena/estrada/misho-kovach-itno-prefrlen-vo-bolnica/

The post Мишо Ковач и целото негово семејство се болни од корона appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Никола Роквиќ, синот на Маринко: Знаевме дека се мали шансите да преживее, без него остана тага и празнина

Пејачот Маринко Роквиќ почина на 6-ти ноември на 68-годишна возраст по кратко и тешко боледување. Зад себе ги остави сопругата Славица и синовите Дарио, Марко и пејачот Никола, кои сега добија сила и првпат проговорија за сето она низ кое поминаа изминатиов период. Во интервју за Story, пејачот најпрвин проговори за чувствата кои го проникнаа и него и останатите членови на семејството во последниот месец. - Откако Маринко си замина, […]

today17/12/2021 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%