EX-YU ЕСТРАДА

Милан Станковиќ од пејач стана камионџија

today22/03/2022 10

Background
share close

Публиката долго време сака да слушне нова песна од Милан Станковиќ, но како што стојат работите тоа нема да се случи наскоро. Милан ќе снима песни само за своја душа, а од бизнисот што го започнал ќе заработува десет пати повеќе. Како што пишува таблоидот „Скандал“, Милан Станковиќ заработува многу пари од својот дом на Дедиње. Тој пред две години престојуваше во Америка и дошол на идеја да започне нов бизнис. Тоа е работа на превозник камион. На почетокот купил еден камион, а во меѓувреме, кога работата му успеала, купил уште десетина. Сега му е лесно бидејќи седи дома а работата одлично му оди.

The post Милан Станковиќ од пејач стана камионџија appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дванаесет години болка и непребол: Најблиските се уште во шок од стравичното убиство на пејачката

Денеска се навршуваат 12 години од стравичната смрт на српската пејачка, Ксенија Пајчин која беше убиена од нејзиното момче, Филип Каписода, кој потоа се самоуби. И по 12 години многумина не можат да поверуваат дека пејачката повеќе ја нема. Таа важеше за една од најхаризматичните ликови на естрадата и личност која беше полна со енергија и оптимизам. Безживотното тело на својата ќерка и нејзиното момче го пронајде нејзината мајка Љубица, […]

today22/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%