EX-YU ЕСТРАДА

„Ме тужи човекот на кој единствено јас му дадов гласови“, вели Неда Украден за тужбата од Аца Лукас

today22/03/2022 9

Background
share close

Српскиот музичак Аца Лукас и неговиот менаџер Саша Мирковиќ поднеле кривична пријава до Обвинителството за организиран криминал на Република Србија против генералниот директор Драган Бујошевиќ, уредничката на забавната програма на РТС Оливера Ковачевиќ и пет членови на жирито, меѓу кои и пејачката Неда Украден. Српски „Курир“ стапил во контакт со повеќето членови на жирито кои Лукас ги пријавил во кривичната пријава до Обвинителството за организиран криминал за кражба на гласови во финалето на „Песна за Евровизија“. Уна Сениќ, Жељко Васиќ и Тијана Милошевиќ рекле дека немаат коментар, Владимир Николов не одговарал на повиците, а само Неда Украден дала краток коментар:

Како да се коментира тужбата на човекот на кој единствено јас му дадов гласови, а на победничката не ѝ дадов ниту еден глас? Немам коментар, напишала Неда во пораката и на крајот ставила емотикони „смајли“ кои потсмешливо се смеат.

The post „Ме тужи човекот на кој единствено јас му дадов гласови“, вели Неда Украден за тужбата од Аца Лукас appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Ивана моделс го зароби срцето на Андреј: Еден од најбогатите Руси на кого му ја одзедоа јахтата има жена Србинка

Најбогатата Србинка Сандра Мелниченко се прослави во популарната српска група Моделс во 90-тите години, а денес живее во Русија со сопругот, милијардерот Андреј Мелничекo и нивните две деца. Сандра беше една од членките на српската група Моделс Таа се откажа од успешната музичка кариера откако го запозна рускиот мултимилијардер Андреј Мелниченко, со кој е во брак 17 години и сега живее повлечено. Кристина Агилера и Енрике Иглесијас им пееле на […]

today22/03/2022 13

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%