EX-YU ЕСТРАДА

Мартин го истетовира Стефан на рака

today10/11/2021

Background
share close

Мартин Филиповски од дуото „Некст Тајм“ го истетовира својот брат-близнак Стефан на својата лева рака. Автор на тетоважата е познатиот тату-мајстор Горан Мичиќ, кој важи за еден од најдобрите мајстори на овој занает тука, но и пошироко.

Оваа идеја долго време ми се вртеше низ глава и ете, дојдое моментот да ја ставам. Мислам дека е оргинална идејата, а Стефан не се бунеше воопшто кога му кажав дека сакам да го истетовирам, низ смеа изјавил Мартин за „Убавина и здравје“.

Сега останува дали Стефан ќе возврати со иста мера, односно дали и тој ќе го истетовира брат му Мартин.

The post Мартин го истетовира Стефан на рака appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Игор и Бејби се враќаат на телевизија, заедно снимаат ново шоу

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов се враќаат во улога на водители, овој пат заедно, во нова емисија - еколошкото шоу Агенда 21, во продукција на КМК. Емисијата ветува добра забава, факти и повик за акција за ублажување на климатските промени, глобалното затоплување и деструктивноста кон природата од страна на човекот. Сигурна сум дека шоуто Агенда 21 ќе го задржи вниманието на гледачите, преку важни теми за животната средина. Интересен е […]

today10/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%