EX-YU ЕСТРАДА

Марјан Стојановски доби син

today17/12/2021

Background
share close

Македонскиот пејач Маријан Стојаноски по вторпат стана татко, а убавата вест ја сподели на својот Фејсбук профил со пријателите и фановите. Мама Наташа на свет донесе машко дете, а тато Маријан објави дека синот ќе се вика Петар. -Добредојде синко Петар, напиша тој на Фејсбук. Маријан и Наташа во јули минатата година станаа родители на ќерката Вероника. Инаку Маријан и Наташа се во брак две години. Во јули годинава тие направија венчавка во црква и крштевка за ќерката. Тогаш објавија и дека го очекуваат второто дете.

The post Марјан Стојановски доби син appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Никола Роквиќ, синот на Маринко: Знаевме дека се мали шансите да преживее, без него остана тага и празнина

Пејачот Маринко Роквиќ почина на 6-ти ноември на 68-годишна возраст по кратко и тешко боледување. Зад себе ги остави сопругата Славица и синовите Дарио, Марко и пејачот Никола, кои сега добија сила и првпат проговорија за сето она низ кое поминаа изминатиов период. Во интервју за Story, пејачот најпрвин проговори за чувствата кои го проникнаа и него и останатите членови на семејството во последниот месец. - Откако Маринко си замина, […]

today17/12/2021 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%