EX-YU ЕСТРАДА

Македонскиот пејач закачи корона – роденденот го прослави во изолација

today23/11/2021

Background
share close

Пејачот Драган Темелков- Џони велат ги прави најдобрите журки во кафеаните и клубовите ширум Македонија. А веќе две недели тој не ги забавува скопјани. И додека сите се прашуваа што се случува и каде тој исчезна, вчера конечно на социјалните мрежи се огласи Џони и и порача на својата публика

12 дена сум во изолација бидејќи сум позитивен на корона вирусот, еве и роденденот го дочекав во оваа состојба, си посакувам само здравје на мене и на цело мое семејство, како и на моите пријатели. Посакувам ова зло да помине што побрзо. Се гледаме многу скоро со Господ напред!

The post Македонскиот пејач закачи корона – роденденот го прослави во изолација appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Погребана Мерима Његомир: Дачиќ ги тешеше нејзините ќерки, дојде и таткото на Ноле

Во алејата на заслужни граѓани денеска беше погребана Мерима Његомир. На последното ипраќање дојдоа голем број нејзини колеги. Од државниот врв на Србија дојде Ивица Дачиќ кој ги тешеше трите ќерки на пејачката. Пристутните велеа дека многу се мачела со болеста и оти заслужила душевен мир. На погребот дојде и таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан. Мерима и Ноле беа добри пријатели и тој се обидуваше да и најде лек но […]

today23/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%