EX-YU ЕСТРАДА

Македонската пијанистка Ана Велиновска настапи во ККЛ во Луцерн, една од најпрестижните сали во светот

today17/03/2022

Background
share close

Македонската пијанистка Ана Велиновска ја воодушеви швајцарската публика на вчерашниот настап во ККЛ, една од најпрестижните концертни сали во светот. Пијанистката Ана Велиновска вчеравечер настапи како солист и го отвори концертот на светски познатиот пијанист Фазил Сај во салата ККЛ во Луцерн, Швајцарија. Настапот на Ана Велиновска беше испратен со долг аплауз од швајцарската публика во престижната концертна сала. Велиновска повторно ќе го отвори и вечерашниот (втор) концерт на Фазил Сај во Луцерн, Швајцарија.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Штом му се допаѓа на Џамбазов, значи е светска: Слушнете ја новата песна на Тарабунов

Александар Тарабунов вчеравечер ја објави „Празен град“, уште една во низата одлични песни кои музичарот ги создава за својата публика. Првите реакции за „Празен град“ се одлични. Композицијата наиде на позитивни коментари, а особено пофалби добива и видеоспотот, на кој и овојпат како режисер се потпишува добро познатиот Зоран Зонде Стојановски. Музиката, аранжманот и мастерот ги направи токму Александар, додека пак режисерот Зонде овојпат ја имаше улогата и на текстописец. […]

today17/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%