EX-YU ЕСТРАДА

Македонија на 9-то место, Ерменија победи на Јуниор Евросонг (ВИДЕО)

today19/12/2021 51

Background
share close

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“ кои имаа одличен настап на овогодишната детска Евровизија во Париз со песната „Green Forces“, завршија на 9-то место со 114 поени. Песната на Малена „Qami Qami“ со вкупно 224 поени, заврши на првото место. Погледнете го и одличниот настап на нашите претставници. Македонија секако е горда на нив!

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

9. место за тинејџерите од Дајте Музика на Евровизија, победа за Ерменија

Македонските претставници на Јуниор Евросонг завршија на деветтото место. На прво место завршија претаставниците на Ерменија. Децата од „Дајте музика“ имаа одличен настап на Јуниор Евросонг. Публиката ги пречека и ги испрати со силен аплауз. Македонија доби 12 поени од Албанија, од Азербејџан 10, Франција, Украина, Арменија и Ирска по 5 поени, Србија 3, а Грузија 2. Од соседна Бугарија не добивме поени. Од онлајн гласањето пак земјава доби 55 […]

today19/12/2021 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%