EX-YU ЕСТРАДА

Мајката на Северина се обидува да ги смири трите сестри

today01/05/2022 36

Background
share close

Северина има нарушени односи речиси со целото семејство. Таа има две сестри, Зденка и Маријана, но со нив не комуницира подолго време. Најтешко и е на мајката Ана која безуспешно се обидува да ги смири сестрите. На сестрата Зденка Севе не и се јавила со години. Таа живее во Задар со сопругата Здравко Жуниќ, а со Северина не сака да има ништо. Зденка не го одобруваше бракот со Којиќ. Таа и замеруваше на нејзината помлада сестра затоа што,дозволила нејзиниот живот да биде управуван од менаџерската машинерија.

– Таа има планетарна слава, но тажен живот. Се молам за нејзино здравје и среќа – изјави Зденка.

Таа неодамна ја загуби поддршката и од втората постара сестра Маријана бидејќи мајката Ана се повеќе време поминува во станот на Северина во загрепски Козјак. Маријана се поретко успева да стапи во контакт со својата мајка. Посетите во станот на Северина и се строго забранети. Постарата сестра ја обвини дека ја крие здравствената состојба на мајка си . Севе ја ставила својата сестра на црната листа и одбива секаква комуникација.

The post Мајката на Северина се обидува да ги смири трите сестри appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%