EX-YU ЕСТРАДА

Лукас: Само тројца од естрадата поканив, Сале ми дојде…

today12/03/2022 1

Background
share close

Како што и се очекуваше, главен на свадбата на синот Лазар е татко му Аца Лукас. На прославата во ресторан во главниот град меѓу познатите се појавиле и Саша Матиќ и неговата сопруга. Во еден момент Лукас им се обратил на гостите и открил кога поканил колега да му ја зголеми семејната прослава.

Поканив само тројца. Ми дојде Сале. Ќе дојде Цеца, малку доцна. А третиот е Ацо Пејовиќ, кој беше спречен од оправдани причини. А за другите ме боли увото, рекол Лукас.

Инаку, фолкерот ја отвори свадбата со „Има ли надеж за нас“, а потоа отпеа уште неколку песни. Во еден момент и дал на пејачката 1.000 евра за песната на Шемса Суљаковиќ „Со се се согласувам“, а потоа хармоникашот ја украсил со евра.

The post Лукас: Само тројца од естрадата поканив, Сале ми дојде… appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Пееше, ама и лепеше бакшиш: Ѝ залепи 1000 евра на пејачката за оваа песна, никој во Македонија не ја знае

Фолкерот Аца Лукас Аца денеска го жени синот Лазар, а како што пишуваат српските медиуми, пејачот е најрасположен на свадбената веселба. Сепак, тој задоцнил на црковната венчавка на Лазар Вуксановиќ и неговата избраничка Ана. Лукас пред црквата на Карабурма дошол придружуван од трубачи, украсени со банкноти, додека младенците и гостите влегувале во црквата. Иако бил по снаата, Лукас задоцнил неколку минути на церемонијата. Набрзина влегол во црквата и почнала венчавката. […]

today12/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%