EX-YU ЕСТРАДА

Лозано ја откри најчудната понуда која ја добил за настап: Добивам понуди да пеам на погреби и разводи (ВИДЕО)

today20/04/2022 1

Background
share close

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера јако гази напред, но апсолутно ништо не е променето во однос на неговото однесување, тој и понатаму е истиот – ненаметлив, коректен и исклучително културен.

Неодамна тој ја објави неговата нова песна под наслов „После полноќ“, па токму тоа беше и причината да биде гостин во естрадниот магазин „Бекстејџ“

Освен за новата песна, Лозано зборуваше за најчудната понуда која ја добил за настап, па додаде:

„Добивам понуди да пеам на погреби, свадби разводи…во такви моменти јас и мојот тим не знаеме како да реагираме. Но, мора да се навикнеме.“ – рече Лозано

Целото интервју погледнете го во продолжение:

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

TYGA специјален гостин на COACHELLA, а во јуни на FUSION FESTIVAL во Скопје

Сакаме да Ве информираме дека овој викенд се одржа еден од најголемите светски музички фестивали, „Coachella“ во Калифорнија, каде присуствуваа повеќе од 125.000 посетители од целиот свет, меѓу кои и најпознатите личности од музичката и филмската индустрија. Оваа година како хедлајнери на фестивалот настапија: Harry Styles, Billie Eilish, The Weeknd, а TYGA се појави како специјален гостин на настапот на Doja Cat по повод нивната нова соработка "Freaky Deaky". Песната […]

today19/04/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%