EX-YU ЕСТРАДА

Констракта искрена: Со сапун од 20 денари го вежбав настапот!

today22/03/2022 8

Background
share close

Констракта или Ана Ѓуриќ, ќе биде овогодинешната претставничка на Србија на Евровизија. Таа со својот настап на Беовизија ја „размрда“ јавноста, прозборе и за тоа како се подготвувала за овој настап. Српската претставничка на Евровизија раскажа и како течеле подготовките за фестивалот „Песна за Евровизија ’22“ и каде таа и нејзините соработници вежбале кореографија за настапот. „Во мојот подрум, во моето студио, стиснати меѓу 4 столчиња. Таму го испланиравме и го подготвивме настапот“, низ смеа рекла Констракта.

„За првата проба купив сапун од 20 денари, не вложив доволно, а рацете ми беа уништени, па нанесував крем три дена“ – изјави пејачката која како дел од сценскиот настап, ги мие рацете на бина.

The post Констракта искрена: Со сапун од 20 денари го вежбав настапот! appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Волкот ја изел бабата, ама не џвака мамето!“ – како Сашко Коцев ѝ раскажува приказни на ќеркичката Јоана

„Волкот ја изел бабата, ама не џвака мамето!“. Вака Сашко Коцев ѝ ја раскажува „Црвенкапа“ на ќерката Јоана, зошто вели од една страна јас ја учам да џвака, а од друга во приказната волкот ја лапа цел. Актерот во новата епизода на „Еден на Еден“, која што ќе се емитува во недела, му дава совети на Жаре за тоа како треба да ги модификува познатите детски приказни, кога еден ден […]

today22/03/2022 9

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%