EX-YU ЕСТРАДА

Констракта го воодушеви Израел, а со настапот ја „хипнотизираше“ публиката: „Штотуку победи на Евровизија“

today08/04/2022

Background
share close

Констракта првпат настапи пред странската публика и веднаш ги воодушеви сите.

Ана Ѓуриќ Констракта ќе ја претставува Србија на овогодишната Евровизија, која од 10-ти до 14-ти мај ќе се одржи во Торино, а со настапот во Израел таа ја воодушеви тамошната публика.

Уметничката мора да биде здрава од 5 април престојува во Израел со повеќе од 20 делегации на уметници од цела Европа кои ќе учествуваат на претстојниот натпревар, а пристигнал и повик од организаторите на традиционалниот предевровизиски музички настан „Israel Calling“.

Социјалните мрежи се преплавени со видеа од настапот на Констракта со песната „In Corpore Sano“, а пејачката ја променила кореографијата, но и стајлингот.

Таа не била облечена во бело, туку во црвен фустан и патики, а во раката носела неколку бели пешкири кои подоцна ги оставила на подот.

„Имам и сапун“, рекла таа во еден момент и го извлекла сапунот, па ги измила рацете во популарниот сад кој специјално е изработен за неа.

„Штотуку победи на Евровизија“, гласи еден од многубројните коментари на Твитер.

Инаку, Констракта и претходно изјави дека ќе има некои промени во евровизискиот настап, но сè уште не се откриени сите детали.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Музичкиот бенд „Ендемски вид” се претстави во Домот на културата во Кавадарци

Музичкиот бенд „Ендемски вид” синоќа се претстави во Домот на културата „Иван Мазов-Климе” во Кавадарци. Настапија Мавијан Хаџи-Мустафов на тапани, бас гитара и вокали Ѓеорѓе Станоев, гитара и вокали Даниел Димитров и Димитар Илиев. -Се трудиме да понудиме авторска музика и се надеваме дека таа и се допаѓа на публиката, изјави за МИА Хаџи-Мустафов. Претходно, за време на пандемијата од коронавирус, бендот имаше онлајн настап. Тогаш беше кажано дека станува […]

today08/04/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%