EX-YU ЕСТРАДА

Концертна журка со „Амадеус бенд“ – на 17-ти март, во ресторан „Дион“ во Скопје

today15/03/2022

Background
share close

Најпопуларниот музички состав „Амадеус бенд“ кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, на 17-ти март, четврток, со почеток во 20:00 часот во скопскиот ресторан „Дион“ ќе одржи уште еден незаборавен настап во живо.

Спектакуларна журка на која Џаја и екипата ќе ги изведат своите најголеми хитови и концертно ќе ја промовираат новата песна „Београд“ на која за последен пат свири нивниот трагично починат член, тапанарот Бојан Златановиќ – Токан, кој пред две години го загуби животот од короната.

Настапот на „Амадеус бенд“ е настан на кој кога еднаш се присуствува, постојано се раскажува, а нивниот следен – не се пропушта.

Бројот на места е ограничен, затоа не пропуштајте да резервирате на: 072/ 222 – 445

Настанот ќе биде организиран според сите важечки протоколи за Ковид 19.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Се сеќавате на Фифи: Eве како денеска изгледа

Филип Јаневски ги воодушеви сите со своето учество на популарното натпреварување „Икс фактор“, а во меѓувреме се подложи на хормонски терапии и денес тој (таа) навистина изгледа како жена. Сите се сеќаваат на првото појавување со високи потпетици и со кратка коса, велејќи дека е транссексуалец. По натпреварот Фифи ја напушти Македонија и се пресели во Шведска. Таму имаше хормонска терапија и го смени полот, а вгради и силикони. Фифи […]

today12/03/2022 6

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%