EX-YU ЕСТРАДА

Кинез среде улица во Пекинг пее песни од Тоше Проески – овие видеа ќе ви го згреат срцето и ќе ве направат горди (ВИДЕО)

today30/11/2021

Background
share close

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da smo zajedno“ е песната на Проески која беше испеана од овој музичар. Погледнете:

View this post on Instagram

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

Станува збор за извесен уличен пејач кој на Инстаграм е потпишан како Wang Xiao Chong кој среде Пекинг ја пее и легендарната песна која ја пееше Проески на Беовизија, „Чија си“.

View this post on Instagram

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Доста му е: Лазиќ опишува зошто за ќерката плаќа двојно повеќе алиментација од она што му го дава на синот

Марина Гагиќ и Дарко Лазиќ и понатаму се на суд поради старателство и алиментација. За Марина претставува проблем фактот што нејзиниот син добил двојно помалку пари од татко му, во споредба со алиментацијата која Дарко ја плажа за ќерката Лорена, која ја има од бракот со Ана Севиќ. Дека навистина е така потврди и самиот Дарко. Ана за Лорена добива 50.000 динари бидејќи живее во град каде што животот е […]

today30/11/2021 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%