EX-YU ЕСТРАДА

Кевин Спејси треба да плати казна од 31 милион долари

today24/11/2021

Background
share close

Осрамотениот холивудски актер, 62-годишниот Кевин Спејси, ќе мора да плати отштета од речиси 31 милион долари на продукциската куќа која стои зад „House of Cards“. Тој глумеше во оваа серија, но беше отпуштен поради обвинение за сексуално вознемирување. Продуцентската куќа МРЦ побарала компензација за изгубениот приход, кој го припишуваат на ненадејното заминување на Спејси од серијата, откако против него се појавија обвиненија за сексуално вознемирување и злоупотреба. Одлуката судијата ја донел на 19 октомври, кога МРЦ поднеле барање за потврдување на пресудата пред судот во Лос Анџелес. Во документот на МРЦ се вели дека, откако обвиненијата излегле на виделина, Спејси бил суспендиран, па била покрената внатрешна истрага, која покажала дека ѕвездата на филмот „Вител на животот“ ги прекршила одредбите од договорот за актерска и извршна продукција кои поставуваат стандарди за однесување на работното место.

The post Кевин Спејси треба да плати казна од 31 милион долари appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Како помина славата во домот на Лепа Брена

Фолк дивата Лепа Брена во својот дом ја прослави славата Св. Аранѓел, а фамилијата Живојиновиќ се потрудија да направат се да биде соврешно. Лепа Брена и Боба Живојиновиќ ги чекаат гостите со жито и вино, а подготвена беше и традиционална торта, додека во нивната вила можат да се видат разни икони, во духот на празниците. За сармите овојпат беше задолжен синот Стефан. The post Како помина славата во домот на […]

today23/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%