EX-YU ЕСТРАДА

Калиопи: Срамно е она што ѝ го направивме на Есма

today17/12/2021 24

Background
share close

Во неделата се навршија пет години од смртта на Есма Реџепова Теодосиевска. Калиопи ја прекина медиумската изолација само за да ѝ оддаде почит на нејзината кума и пријателка Есма. Се присети на убавите мигови кои ги поминале заедно, но горчливо потсети колку се разочарала од сè она кое што се случува со нејзината куќа, во која требаше да биде музејот.

Eстрадниот магазин „Бекстејџ“ петочното издание ѝ го посвети на големата Есма, во кој покрај Калиопи, зборуваа и претседателката на хуманитарното здружение „Стево и Есма Теодосиевски“, но и блиска пријателка на Есма, Зорана, синот Симеон Атанасов, Зоран Димов и естрадниот новинар Дуле Мичиќ.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Поп не сака да ја отпее српската инфлуенсерка бидејќи се самоубила

Инфлуенсерката Кристина Кике Ѓукиќ не може да биде погребана според православните обичаи. Нејзиното семејство излезе со соопштение во кое таа побара од медиумите да престанат да шпекулираат што се случило и како девојчето починало. Со шпекулациите и разговорите за тоа дека Кика се самоуби, доведовте до тоа дека не можеме да ги погребаме нашето дете и сестра затоа што свештеникот не сака да прави погреб поради информациите што се шират […]

today17/12/2021 26

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%