EX-YU ЕСТРАДА

Како се „излечи“ од СИДА и дали навистина е геј и крадач на песни – Владо Јаневски првпат отворено за трачевите кои со години го следат

today25/02/2022 73

Background
share close

Бил болен, па затоа не се појавувал во неговите видеоспотови, потајно бил хомосексуалец, а згора на тоа, пак, бил зависен и од алкохол и комар. Нема некој кој не луч барем еден од овие трачеви за Владо Јаневски. Македонскиот музичар во вчерашната „Еден на еден“ првпат по 30 години кариера реши да ги искоментира сите гласини кои се појавиле за него низ годините.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Газда Паја ги „закачи“ 2 Бона!

Популарниот јутјубер Стефан Лазаров ја започна новата сезона на „карпул караоке“, во кое ќе гостуваат најпознатите јавни личности од нашата земја, но и соседството. Прв гостин во новата сезона му беше познатиот српски рапер Газда Паја. Стефан и Паја разговараа на повеќе теми, а најмногу за музиката, за плановите, за познанството со момците од Два Бона, Слаткар, а раперот откри и кое му е омилено македонско јадење. Два Бона и […]

today25/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%