EX-YU ЕСТРАДА

Како помина славата во домот на Лепа Брена

today23/11/2021

Background
share close

Фолк дивата Лепа Брена во својот дом ја прослави славата Св. Аранѓел, а фамилијата Живојиновиќ се потрудија да направат се да биде соврешно. Лепа Брена и Боба Живојиновиќ ги чекаат гостите со жито и вино, а подготвена беше и традиционална торта, додека во нивната вила можат да се видат разни икони, во духот на празниците. За сармите овојпат беше задолжен синот Стефан.

The post Како помина славата во домот на Лепа Брена appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Замина славниот Бернард Холи

Бернард Холи, актер познат по улогите во полициските серии на Би-Би-Си „Z-cars“ и „Doctor Who“, почина на 81-годишна возраст, како што потврди неговото семејство. Тој стана познато име кон крајот на шеесеттите и почетокот на седумдесеттите за време на траењето на популарната серија „Z-cars“, играјќи во дури 277 епизоди. Тој, исто така, глумеше во „Doctor Who Peter“ на Хејдон во 1967 година и во вонземјанинот Аксос во 1971 година. The […]

today23/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%