EX-YU ЕСТРАДА

„Изгледа како да ја замотале со жица“: Фановите згрижени за лицето на Деми Мур

today30/11/2021

Background
share close

Деми Мур се појави на Британските модни награди за 2021 година што се одржаа во Ројал Алберт Хол во Лондон, но наместо на црвениот тепих сите да го забележат нејзиниот гламурозен изглед, сите ја коментираа драстичната промена на нејзиното лице. Имено, сè повидливи се трагите од естетските корекзии на лицето на холивудската актерка, а на кои таа продолжува да се подложува. Многумина веруваат дека веќе претерала со процедурите и дека изгледа малку изобличено и неприродно. Иако 59-годишната актерка се појави облечена во коктел фустан со отворени рамена, кој соврешно одговара на нејзината фигура, нејзиното некогаш издолжено лице сега изгледа позаоблено. Брчките се истегнати, а дополнително истакнати ѝ се јаболчниците. Кожата од врвот на челото до под брадата е позатегната од кога било, што прави нејзиниот тен да изгледа неприродно мазен. Следбениците на социјалните мрежи беа шокирани од изгледот на саканата актерка. „О, Боже мој, си го уништи тоа убаво лице“, „Што по ѓаволите направи со твоето лице?!?“, „Како Деми Мур успеа да го направи своето лице да изгледа како некој да го завиткал со жица“ – се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

The post „Изгледа како да ја замотале со жица“: Фановите згрижени за лицето на Деми Мур appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Откако фати тезга за Нова година, за Рада Манојловиќ короната почна да постои

Пејачката Рада Манојловиќ никако да се одлучи, дали е за или против имунизација, дали короната постои или не, и дали е се поважни парите или нејзиното здравје, пишуваат српките медиуми. Од една страна Рада шири пропаганда за теории на завера, антиваксерство и слично, а од друга страна наголемо си закажува настапи во пресрет на најлудата ноќ, па со тоа го доведува во прашање нејзиното и здравјето на публиката која доаѓа […]

today30/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%