EX-YU ЕСТРАДА

Изгасни ме: Шок и неверување по веста за смртта на Аки

today22/01/2022

Background
share close

Регионот е во шок и неверување по веста за смртта на фронтменот на Парни Ваљак, Аки Рахимовски. Причината за смртта се уште не е позната. Неговиот менаџер соопштил дека денеска на Аки му се слошило.

Му се слоши утринава, заврши во болница во Ново Место. Пред еден саат ми јавија дека починал, се уште не ја знаеме причината за смртта – рекол тој.

The post Изгасни ме: Шок и неверување по веста за смртта на Аки appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Тој е негов наследник, а малкумина го знаат: Синот на Аки Рахимовски ги следи стапките на својот татко

Пејачот Аки Рахимовски почина денеска, а тажната вест ја сподели групата „Парни Ваљак“ на својот Фејсбук профил. Тие во објавата наведуваат дека тој засекогаш заспал, нивниот пејач кој остави голем траг во музичкиот свет. Малкумина знаат дека неговиот син исто така се занимава со музика. Кристијан Рахимовски веќе со децении се занимава со музика, а некои негови песни се многу познати во регионот. Сепак, како што во една прилика изјавил, […]

today22/01/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%