EX-YU ЕСТРАДА

Ивана моделс го зароби срцето на Андреј: Еден од најбогатите Руси на кого му ја одзедоа јахтата има жена Србинка

today22/03/2022 13

Background
share close

Најбогатата Србинка Сандра Мелниченко се прослави во популарната српска група Моделс во 90-тите години, а денес живее во Русија со сопругот, милијардерот Андреј Мелничекo и нивните две деца. Сандра беше една од членките на српската група Моделс Таа се откажа од успешната музичка кариера откако го запозна рускиот мултимилијардер Андреј Мелниченко, со кој е во брак 17 години и сега живее повлечено. Кристина Агилера и Енрике Иглесијас им пееле на раскошната венчавка, а за церемонијата наводно платиле неверојатни три милиони долари. Сандра вешто ги крие деталите од приватниот живот, нема ни профили на социјалните мрежи, а нејзините фотографии само неколку пати се појавија на профилите на нејзините пријатели, меѓу кои и хрватската пејачка Нина Бадриќ. Нив ги поврзува блиско пријателство, а Нина гостуваше и во јатата на Сандра, која е меѓу најголемите во светот и вреди 400 милиони долари, а која деновиве беше конфискувана поради руската инвазија на Украина.

Кој е Андреј Мелниченко

Андреј Мелниченко е руски милијардер. Има 49 години и е Тој е основач на производителот на ѓубрива EuroChem Group и компанијата за јаглен СУЕК. Тој е мнозински сопственик на Комерцијалното поморско пристаниште Мурманск. Неговото богатство се проценува на десетина милијарди долари.

The post Ивана моделс го зароби срцето на Андреј: Еден од најбогатите Руси на кого му ја одзедоа јахтата има жена Србинка appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Шер го нуди својот дом за украински бегалци

Шер ја понуди својата вила во Малибу за престој на бегалци од Украина. Во објава на Твитер, американската поп-ѕвезда ги повика луѓето да им помогнат на оние што ги напуштаат своите домови среде инвазија на Русија со тоа што ќе им овозможат безбедно место за престој. Би сакала да ги спонзорирам украинските семејства во мојот дом. Тие би биле безбедни и згрижени“, твитна Шер. 75-годишната музичка легенда, која поседува хациенда […]

today22/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%