EX-YU ЕСТРАДА

Игор Џамбазов, Фолтин, Last Expedition, Суперхикс, ЗЏМ Биг Бенд … од 4-8 мај на „ВинкоСкоп“

today01/05/2022 1

Background
share close

Уживање во вкусовите на македонска традиционална храна, многу музика, базар на ракотворби и арт перформанс, ќе понуди годинашниот „ВиноСкоп" што ќе се одржува од 4 до 8 мај на плоштадот „Македонија" во Скопје. Игор Џамбазов, Фолтин, Last Expedition, DNK Unplugged, Фиц Студени Нозе, Суперхикс, Мики Јовановски – Џафер, DJ Goce SAF и ЗЏМ Биг Бенд, се само дел од имињата задолжени за добро расположение, но организаторите најавуваат и други изведувачи, изненадувања и еден цел ден со многу блуз.

The post Игор Џамбазов, Фолтин, Last Expedition, Суперхикс, ЗЏМ Биг Бенд … од 4-8 мај на „ВинкоСкоп“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дарко Лазиќ уапсен: Возел пијан и со кокаин

Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен утрово во Нов Белград. Тој е приведен откако сообраќајната полиција открила прекршок когавозило пресретнувач на полицијта околу 16 часот го запрела на автопатот во Нов Белград, пишува Курир,рс. Дарко возел автомобил голф со 117 километри на час на место каде максималната дозволена е 80 километри на час. Му биле измерени 0,91 промили алкохол во организмот а бил и позитивен на кокаин.The post Дарко Лазиќ уапсен: […]

today01/05/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%