EX-YU ЕСТРАДА

И двете облекоа по две венчаници: Викендов се омажија водителката Елена и шминкерката Зои

today18/07/2022 15

Background
share close

Две дами од македонската естрада викендов го кажаа судбоностонот „да.“ Водителката Елена Стефановска се омажи со својот избраник Бојан Најдоски, а мејк-ап артистката Зои Блаж за нејзиниот сакан – словенечкиот ракометар Тадеј. И двете одбраа елегантни венчаници за првиот дел од церемониите и веселбата, а потоа решија тие фустани да ги заменат со пократки модели.

Eлена Стефановска од „Живот и стил“

Зои Блаж

The post И двете облекоа по две венчаници: Викендов се омажија водителката Елена и шминкерката Зои appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Ова се петте најдобри порно актерки на сите времиња: Меѓу нив е и девојката на актер од „Сопранови“

Во порно индустријата има многу многу добри актерки, па затоа не е лесна задача да се изберат најдобрите пет. Шпанскиот портал „Тирамиљас“ прави такво рангирање, на актерките кои имаат свој белег во порно индустријата. 5. Лана Роудс Лана Роадс, е веќе во пензија, но зад себе има вкупно 240 филмови за уживање на нејзините фанови. Во моментов таа се грижи за своето прво дете и ја комбинира работата како инфлуенсер […]

today18/07/2022 17

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%