EX-YU ЕСТРАДА

Хана Хуљиќ и Петар Грашо чекаат бебе

today13/01/2022 1

Background
share close

Хана Хулиќ и Петар Грашо чекаат дете, пишуваат хрватските медиуми. Приновата треба да пристигне на почетокот на летото, а двојката планира и венчавка која треба да се случи во март кога и Грашо слави роденден. Среќната вест се уште не е објавена, иако бил побаран коментар. Кон крајот на минатата година се шпекулираше дека парот планира свадба, а потоа се пишуваше дека Хана веќе знаела кој ќе ја дизајнира нејзината венчаница. Во октомври имаше гласини за бременост, но Грашо негираше.

The post Хана Хуљиќ и Петар Грашо чекаат бебе appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Адвокатката на Есма Реџепова: Сè уште не платиле за нејзиното лекување, а бараат наследство

Кралицата на ромската песна Есма Реџепова почина во 2016 година. Пејачката што остави огромен белег како со својата песна, така и со својата хуманост во својот дом одгледа повеќе од 40 деца со својот сопруг Стево Теодосиевски. Единствената желба на Реџепова била тој дом да биде дом на солидарноста, своевиден музеј кој би можел да прерасне во туристичка атракција. Но, за жал, куќата, поради бројните семејните недоразбирања и неодржување се […]

today13/01/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%