EX-YU ЕСТРАДА

Грашо: Пресреќен сум, ќе станам татко

today25/02/2022 15

Background
share close

Ќе станам татко. Благодарни сме за секој чекор што е направен кон нас. Малку е смешно што луѓето нè фаќаат на телефон насекаде, имам 25 години кариера, но очигледно на луѓето им недостигаат неколку од овие убави приказни… Но, ќе продолжам да се трудам да си ја задржам приватноста, затоа што сакам луѓето да се грижат за песната, а не за мојата спална соба – вели Петар Грашо по објавата дека со Хана ќе добијат дете.

Љубовта се случи. Љубовта треба да се случи, не треба да се планира, не треба да се зборува премногу за љубовта. Тоа се некои работи кои човек треба да ги негува во себе, не треба да се фали со тоа. Да, има љубов. Да, има прекрасен период од животот со личност која ви значи најмногу во тој момент и со која планирате да се препуштите и да запловите – изјави Грашо во емисијата „Премиерен викенд специјал“.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Како се „излечи“ од СИДА и дали навистина е геј и крадач на песни – Владо Јаневски првпат отворено за трачевите кои со години го следат

Бил болен, па затоа не се појавувал во неговите видеоспотови, потајно бил хомосексуалец, а згора на тоа, пак, бил зависен и од алкохол и комар. Нема некој кој не луч барем еден од овие трачеви за Владо Јаневски. Македонскиот музичар во вчерашната „Еден на еден“ првпат по 30 години кариера реши да ги искоментира сите гласини кои се појавиле за него низ годините. https://youtu.be/XEhkEWBbmc8  

today25/02/2022 73

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%