EX-YU ЕСТРАДА

Горат факели, се вие оро и српско знаме пред црква – Аца Лукас го жени синот

today12/03/2022 1

Background
share close

Синот на фолкерот Аца Лукас денеска се заколна на вечна љубов со саканата во црква во белградската населбе Карабурма. Како што пишуваат српските медиуми, таткото и мајката на зетот блескаат од гордост, а Лазар не ја симнува насмевката од лицето. Забавата започна многу весело и покрај лошото време, па пред црквата младенците беа пречекани со факели и трубачи. Во текот на денот се очекува спектакуларна прослава. https://youtu.be/taLhzZswF-8

The post Горат факели, се вие оро и српско знаме пред црква – Аца Лукас го жени синот appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Аца Лукас ја испеа песната за првиот танц на синот, продолжи со „Волиш ли ме“ и самиот да си лепи евра на чело

Аца Лукас денеска го жени синот Лазар, а како што пишуваат српските медиуми, пејачот е најрасположен на свадбената веселба. Тој ја испеал и првата песна на свадбата „Има ли наде за нас“, на која младенците го изиграле свадбениот танц. Потоа, на задоволство на пристутните, продолжил со неговиот хит „Волиш ли ме“, по што извадил купче со евра за да ја кити музиката, а и самиот себе. На свадбата запеа и […]

today12/03/2022 5

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%