EX-YU ЕСТРАДА

Горан Бреговиќ раскажа за родителите: Taтко ми седеше под прозорецот на болницата додека мајка ми умираше од леукемија

today20/12/2021 15

Background
share close

Лидерот на Бело Дугме Горан Бреговиќ раскажа за тажната судбина на неговите родители кои многу се сакале но морале да се разведат поради големиот порок на татко му-алкохолот. Горан раскажува дека иако биле разведени татко му отишол пред болницата и чекал пред прозорот на болницата каде неговата мајка умирала од леукемија.

Моите родители многу се сакаа. Татко ми беше воено лице и пиеше многу. Тие двајца се разведоа поради тоа. И тоа беше голема љубов. Кога мајка ми се разболе од леукемија, таа беше во болницата во Сплит, во градот каде што татко ми живееше со друга жена. Таа друга негова жена ми кажа дека татко ми ноќта исчезнал од куќата. Го видела како се прикрадува во болницата каде што умираше мајка ми. Таму цела ноќ седел надвор под прозорецот од собата каде мајка ми умираше и пушел цела ноќ-раскажа Горан.

The post Горан Бреговиќ раскажа за родителите: Taтко ми седеше под прозорецот на болницата додека мајка ми умираше од леукемија appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Песната на Антониа Гиговска и „2 Бона“ руши рекорди: Пишуваат фанови од целиот Балкан, па дури и од Русија и Австралија! (ВИДЕО)

Новата песна на младата ѕвезда Антониа Гиговска и момците од „2Бона”, Тони и Кун руши рекорди на слушаност во нашата земјa. Нивната “Хиена” за само неколку дена на Јутјуб има повеќе од 330.000 прегледи. По се изгледа нивната соработка се покажа како полн погодок, а коментарите за истата на социјалните мрежи не престанува да пристигнуваат. Особено изненадува фактот што под објавата пишуваат и фанови од скоро сите соседни земји, па […]

today20/12/2021 9

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%