EX-YU ЕСТРАДА

Го споделија ултразвукот: Сара Мејс и Димитар Атанасовски го очекуваат второто дете

today22/01/2022 7

Background
share close

Македонската пејачка Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски го очекуваат своето второ дете. Веста ја објави Сара споделувајќи фотографија од ултразвук од бебето.

Бебе број два. Ако ги броиме и Атос и Бела со Димитар, а треба, е тогаш е број четири, напиша Сара на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Сара и Димитар станаа родители за првпат во 2018 година кога ја добија ќеркичката Илина, која сега има три години.

The post Го споделија ултразвукот: Сара Мејс и Димитар Атанасовски го очекуваат второто дете appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Никој не сака да ги плати трошоците за лекувањето на Есма

И по пет години од смртта на Есма Реџепова Теодосиевска, долгот за лекување во болницата со износ од над 14.000 евра сè уште не е подмирен . Јавноста остана затечена по веста за неплатениот долг, оти откако Есма почина, нејзините внуки од сестри и браќа, како и внуци на Стево до денес водат битка како и кој да ја наследи куќата на Кале. Симеон Атанасов, посинок на Теодосиевски и кој […]

today22/01/2022 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%