EX-YU ЕСТРАДА

ГЛАСАЈТЕ ВО МОМЕНТОВ ЗА МАКЕДОНИЈА: Стискајте палци за децата од „Дајте музика“ да победат на Јуниор Евросонг

today19/12/2021 4

Background
share close

Гласајте за Македонија и стискајте палци вечерва за децата од „Дајте музика“ кои настапија претпоследни на Јуниор Евросонг.

Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија.

Песната се вика „Green forces“, а ја изведуваат Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“.

Гласајте на следниов линк.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Гласајте за Македонија! Гласајте за тинејџерите од „Дајте музика“

Гласајте за Кристина, Анастасија, Миха и Филип, тинејџерите од популарната телевизиска серија „Дајте музика“ кои ја претставуваат Македонија со песната „Green forces“. Имаа одличен настап со кој земјава може да се гордее. Она што останува е да го дадете вашиот глас како поддршка за нашите претставници кои блескаа на сцената! Гласајте на следниот линк https://www.youtube.com/watch?v=bsHPzngVq04The post Гласајте за Македонија! Гласајте за тинејџерите од „Дајте музика“ appeared first on Република.

today19/12/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%