EX-YU ЕСТРАДА

Газда Паја ги „закачи“ 2 Бона!

today25/02/2022

Background
share close

Популарниот јутјубер Стефан Лазаров ја започна новата сезона на „карпул караоке“, во кое ќе гостуваат најпознатите јавни личности од нашата земја, но и соседството. Прв гостин во новата сезона му беше познатиот српски рапер Газда Паја. Стефан и Паја разговараа на повеќе теми, а најмногу за музиката, за плановите, за познанството со момците од Два Бона, Слаткар, а раперот откри и кое му е омилено македонско јадење.

Два Бона и Слаткар ги знам многу одамна, од 2012 година. Тие се преталентирани момци. На почеток публиката не ги препозна, но затоа пак сега се легенди. Ги обожавам, беа зборовите на Газда Паја за македонските рапери.

https://youtu.be/_ZAnYBY4t2Y Стефан за следниот „карпул“ подготвува уште едно изненадување, за кое не открива дали ќе биде од светот на музиката или пак можеби политиката.

The post Газда Паја ги „закачи“ 2 Бона! appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дино Мерлин проговори за тешката болест: Бев како билка, животот и смртта ми беа исти

Пејачот Дино Мерлин откри детали од својот живот и едвај ги задржува солзите кога ќе се сети на тие моменти. Тој се бореше со тешка депресија и дека тогаш мислел дека на се му дошло крајот. Бев тешко болен во еден момент од животот. Имав една тешка депресија, никому не би го посакал тоа. Тоа се манифестираше на таков начин што не бев за ништо. Воопшто ништо не ме интересираше, […]

today25/02/2022 14

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%