EX-YU ЕСТРАДА

„Ганс-ен-роузес“ му ја посветија турнејата на починатиот рокер Тејлор Хокинс

today18/07/2022 3

Background
share close

Аксл Роуз објави соопштение во коешто, тукушто завршената турнеја на неговиот бенд „Ганс-ен-роузес“ ја посветува на рокерот Тејлор Хокинс.

Рок-составот го одржа својот последен концерт како дел од нивната европска турнеја на 15 јули. Аксл набргу потоа на Твитер рече дека таа е посветена на Хокинс, покојниот тапанар на групата „Фу фајтерс“, кој почина во март.

„Тешко е да се справиш со такво нешто, но во обид да оддадеме почит, би сакале да ја посветиме оваа турнеја на нашиот пријател Тејлор Хокинс. Тој беше одлично момче и секогаш беше задоволство да се видам со него. Засекогаш ќе остане во нашите срца“, напиша пејачот на „Ганс-ен-роузес“.

Тој исто така го критикуваше претседателот на Русија, Владимир Путин, за инвазијата врз Украина, заблагодарувајќи им се на сите оние кои покажаа љубов и поддршка за народот на Украина и, како што рече, „нивната благородна и застрашувачка борба за слобода против тоталитарниот режим“. Тој го нарече Путин – „лажго, мало човече со неуспешни амбиции, кое нема почит кон човечкиот живот“.

„Ганс-ен-роузес“ почнуваат нова турнеја во ноември, со концерти во Австралија и Нов Зеланд.

Нема поврзани вести

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Греми 2023 се враќа во Лос Анџелес во февруари

Наградите „Греми“ се враќаат во Лос Анџелес за 2023 година, објави во четвртокот Академијата за снимање. Откако ќе биде домаќин на своето шоу во 2022 година од Лас Вегас, церемонијата наречена „најголемата ноќ на музиката“ ќе се врати во Јужна Калифорнија и нејзиниот вообичаен дом – Crypto.com арената (претходно Стејплс центар) – на 5 февруари 2023 година. Шоуто ќе се емитува во живо на CBS, со почеток во 20 часот. […]

today17/07/2022 5

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%