EX-YU ЕСТРАДА

ФОТО: Продадена акустичната гитара на Ерик Клептон

today12/12/2021 16

Background
share close

Акустичната гитата на Ерик Клептон е продадена за 625.000 долари на аукција која е одржана во Хард Рок кафулето во Њујорк, објави аукциската куќа „Џулуенс аукшнс“ Гитарата Мартин Д-45 постигнала највисока цена на аукцијата предмети кои припаѓаат на најголемите рок легенди. Аукцијата беше одржана во петокот и саботата, а вкупната вредност на продадените предмети на некои од најголеми светски ѕвезди е речиси пет милиони долари.Проценката на гитарата на која Клептон свирел во 1970 година на првиот концерт била 300.000 до 500.000 долари. На аукцијата се продадени близу 1.000 разни предмети кои им припаѓале на Мајкл Џексон, Ејми Вајнхаус, Витни Хјустон, Лејди Гага, Мадона, Елвис Присли, Битлси, Нирвана, Ролингстонс, Ганс енд Роузес.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Српската инфлуенсерка се предозирала со апчиња за смирување и екстази

Познатата инфлуенсерка за чија трагедија зуи Србија, Кристина Кика Ѓукиќ се самоубила со предозирање со бензедини и екстази Во собата во која Кика се самоубила пронајдени се одредени супстанци но токму оваа комбинација била кобна за јутјуберката. Кристина Кика Ѓукиќ се самоуби пред два дена во изнајмен стан во центарот на Белград. Кристина се бореше со насилството на социјалните мрежи, а трагичната вест шокираше многумина. Таа беше српска гејмер, јутјубер […]

today12/12/2021 33

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%