EX-YU ЕСТРАДА

ФЕНОМЕНАЛНА ИЗВЕДБА НА “АДРЕНАЛИН БЕНД”: Инзворедна преработка на македонските култни хитови со сите нишани што ќе ви ги ПРОБУДИ емоциите, посебно кај генерациите што израснаа со истите! (ВИДЕО)

today12/04/2022

Background
share close

Една од најбараните скопски групи “Адреналин бенд” подготви уште еден фантастичен проект, од кој македонската јавност остана воодушевена.

Имено, момчињата од бендот заедно со фронтменот Филип Василевски направија преработка на култните македонски хитови „Лебедот бел“, „По навика“, „За нас“, а од начинот на изведбата на истите предизвикаа вистинска возбуда и будење на емоциите на пошироката македонска јавност, а особено кај оние што израснаа токму со овие хитови.

Во продолжение можете да ја слушнете одличната преработка во извеедба на „Адреналин бенд“:

Нема поврзани вести

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Џулијан Ленон во чест на Украина за првпат ја изведе култната песна на својот татко – „Imagine“

Музичарот Џулијан Ленон, син на легендарниот Џон Ленон, за првпат јавно ја отпеа песната „Imagine“, една од најпопуларните песни од самостојната кариера на Џон. Песната која Џулијан велеше дека ќе ја отпее „само ако биде крај на светот“, ја извел во рамки на кампањата „Stand Up For Ukraine“ која има за цел подигнување на свеста за војната во Украина и собирање на парични средства. https://www.youtube.com/watch?v=NicWjYMPDG0The post Џулијан Ленон во чест […]

today12/04/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%