EX-YU ЕСТРАДА

„Фала љубави“: Оваа песна Ана Бекута му ја посвети на Мркоњиќ

today28/11/2021

Background
share close

Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ ги врзуваше долгогодишна љубов. Политичарот ја остави сопругата од која никогаш не се развел а пак Ана никогаш не била мажена но има еден син. Ана и Милутин живееја заедно а пејачката пред неколки години му посвети и песна наречена „Хвала љубови“. https://www.youtube.com/watch?v=qp_VHzFxBFw

Никнува цвет од камен а не му беше намера и една љубов со непознато потекло во срцето однекаде се затекна. Од сто чуда почудна од сто зори помудри, тие ноќи со тебе ги расипав. Сонот од тогаш ноќта ми е ден-пееше Бекута во песната.

The post „Фала љубави“: Оваа песна Ана Бекута му ја посвети на Мркоњиќ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

По смртта на Аркан настана песна посветена на него која Цеца не сакаше никогаш да ја отпее

Песната „Сонувам дека си повторно тука“ е напишана во 2001 година од рокерот Милиќ Вукашиновиќ. Рокерот откако ја компонираше песната веднаш по убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, тој мислеше дека би било идеално време Цеца да ја отпее тогаш. Но, тоа не се случи, како што тогаш тврдеше рокерот, поради интервенцијата што тогаш ја направи веќе покојната Марина Туцаковиќ. Вукашиновиќ пред некое време на својот Фејсбук профил напиша: Песната настана […]

today28/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%