EX-YU ЕСТРАДА

Еве го менито на Дарко Лазиќ со кое ослабна 109 килограми

today31/01/2022 29

Background
share close

Дарко Лазиќ подолго време беше дебел, што во еден момент му го загрози животот. По операцијата на желудникот тој е сосема друга личност. Со помош на специјална диета успеа да ослабе дури 109 килограми, а денес има линија како модели. Сега може да јаде што сака, но во мали количини. Трансформацијата предизвика позитивни коментари, а многумина тврдат дека Лазиќ никогаш не изгледал подобро. Ова е менито на Дарко сега

„Не се откажав од слатките, соковите или грицките, можам само да јадам помалку во количина. Јадам, но слабеам. Па што можете подобро од тоа!

Појадок: 2 јајца по око, сланина и тост Ручек: Парче бело месо и зелено салто. Вечера: Салата од туна.

The post Еве го менито на Дарко Лазиќ со кое ослабна 109 килограми appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Oткако разбра дека Грашо чека дете со друга, Данијела му се обрати на своето неродено

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ помина 24 години со колегата Петар Грашо, кој сега чека дете со ќерката на неговиот долгогодишен соработник Тончи Хуљиќ, Хана. Данијела никогаш не криела колку жали што не ја исполнила улогата на мајка, но и дека не и е лесно медиумите, бидејќи е јавна личност, да се занимаваат со оваа тема. Мајчинството ми е доста тешка и лична тема, а од друга страна со оглед на […]

today31/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%