EX-YU ЕСТРАДА

Eте зошто „пукнала“: Карлеуша разбрала дека Душко за Нова Година во Турција заминал со друга девојка

today13/01/2022 9

Background
share close

 

Се уште не стивнува прашината која се крена дека Јелена Карлеуша го пријавила Душко Тошиќ за насилство на Божиќ. Капката која ја прелила чашата и довела до хаос била кога пејачката дознала дека нејзиниот сопруг на новогодишната ноќ е во Турција со друга девојка. Кога тоа му споменала тотално „пукнала“. Душко и Јелена веќе подолго време водат одвоени животи. Се обидувале на секој начин да го спасат бракот, но не успеале. Тие не се официјално разведени, но нивната заедница воопшто не функционира. Секогаш кога се заедно искри,, па Душко избегнува да се расправа со неа, па веднаш излегува од дома.

Има уште неколку имоти и таму се засолува додека не помине лутината на Јелена. Сепак, за Божиќ семејството било на ручек. Откако се вратиле од гробиштата, Јелена започнала тема која му пречела на Душко, инсистирала да и објасни некои работи, а меѓу другото и со кого бил во Турција пред Нова година, за што дознала – Според него, Тошиќ бил изнервиран што пејачката на празникот пред гостите и ќерките изнела семејни проблеми. Во неколку наврати и рекол да престане да зборува пред народ и да се кара, но залудно му давала до знаење дека знае со кого оди на мини одмор во Турција.

Тетката на Јелена Даниела и нејзиниот брат се обиделе да ја смират ситуацијата, но не успеале. Настанала расправија, по што Јелена повикала полиција и го пријавила сопругот за семејно насилство, дека ја плукал и и удирал шлаканици, поради што таа се здобила со расекотина на образот. По инцидентот Јелена со часови не можела да се смири. Се заклучила во собата и плачела, нивните ќерки не дозволувале полицијата да им го однесе таткото. Неговите адвокати отишле во полициска станица и тој го негирал ударот.

Биле сослушани и сведоците, тетката и братот на Јелена, по што на Душко му било забрането да и приоѓа на сопругата.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%