EX-YU ЕСТРАДА

Естрадата во шок: Финалист на „Ѕвездите на Гранд“ почина во 36 година од животот

today25/11/2021

Background
share close

Почина Јасмин Хасиќ, поранешен финалист во „Ѕвездите на Гранд“. Талентираниот пејач имаше само 36 години. Неодамна му бил откриен тумор на бубрезите поради кој пред три недели бил опериран во Турција, но по зафатот не успеал да се се избори со опаката болест, информираат српските медиуми. Тажната вест ја потресе естрадата. Многу познати личности се огласија на социјалните мрежи, а меѓу нив и Лејла Захировиќ.

Останав без зборови, ништо не може да ги намали болката и тагата.. Разочарување! Ова е огромна загуба, голем човек, пејачиште, прекрасен сопруг и татко.. Засекогаш ќе те сакам, брату мој – напиша таа.

Тагата и болката се големи, примете мое искрено сочуство, Бог нека ви даде сила, е една од пораките.

The post Естрадата во шок: Финалист на „Ѕвездите на Гранд“ почина во 36 година од животот appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Макрон беше одушевен од моето пеење и ме покани во Париз на вечера: Кесовија раскажа за средбата со францускиот претседател

реза Кесовија откри дека им пеела на Емануел Макрон и Французите на свечениот ручек во загрепската Еспланада. Тереза ја испеала француската шансона „La Chanson de Lara“, која Макрон можел да ја слушне на ручекот на кој присуствувале околу стотина познати Хрвати. Инаку, Тереза Кесовија не е само пејачка дива во Хрватска. Таа била и останала легенда во Франција која го носи францускиот медал Офицер од редот на уметноста. Кесовија живеела […]

today25/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%